Mysteriózní záhadu rozkrývají vědci: Nález inkoustového pera starého 10 000 let.

Když vědci prováděli povrchovou prospekci na jihu Španělska, nikdy by nepředpokládali, co vynoří. Bylo to inkoustový pero ve věku 10 000 let. Tento objev měl ohromujíci dopad, právě když odhalil hluboké tajemství o dávné civilizaci.

Mysteriózní záhadu rozkrývají vědci: Nález inkoustového pera starého 10 000 let. - foto 1
Tento objev je tím pověstným „hřebíkem ve rakvi“ a vede k otázce - co skutečně způsobilo zmizení této starodávné civilizace? Někteří lidé argumentují, že se všechny tyto starodávné kultury postupně vytratily, protože po staletí došlo ke změnám ve struktuře společnosti. Jiní věří, že mohla být zničena draze, aby bylo umožněno novým kulturám převzít vládu.

Podle archeologických nálezů bylo toto starodávné pero vyrobeno z mědi nebo bronzu a mělo délku 12 cm a průměr 5 cm. Jeho konstrukce se podobala vzhledu dnešního inkoustového pera. Víme také, že starodávní lidé používali různé materiály jako kůži, kosti nebo kov. Lidé tento pero používali k dokumentování svých myšlenek, účtů a pozorování.

Vědci a archeologové dosud pořád hledají odpověď na záhadu zmizení této starodávné civilizace. Použití pera však ukazuje na jejich obdivuhodnou schopnost a technologii, kterou vlastnili. Ačkoli zůstává záhada nepochopená, víme jistě, že ta dávná civilizace měla tolik talentu, síly a schopnosti, že by udivily i dnešní moderní společnost.
Mysteriózní záhadu rozkrývají vědci: Nález inkoustového pera starého 10 000 let. - foto 2
Mysteriózní záhadu rozkrývají vědci: Nález inkoustového pera starého 10 000 let. - foto 3
Publikováno: 27. 12. 2022 04:46 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články