Nálezci středověkého kostela se divili, co ukrývá jeho zdi.

Stalo se to nedávno, když nálezci středověkého kostela prozkoumávali jeho zdi. Uvnitř objevili něco úžasného, co nikdo nečekal – obrazy, skulptury a reliéfy zatajené uvnitř tlustých zdí.

Nálezci středověkého kostela se divili, co ukrývá jeho zdi. - foto 1
Zprvu se zdálo, že se místní samozřejmě diví. Proč byly věci, které se domnívaly ukryté uvnitř místností, tak chráněny? Co bylo tak cenné, že ho bylo nutné držet stranou pohledu okolního světa?

Vědci blíže prozkoumali všechna oddělení a začali pátrat po odpovědi. Jednou z největších záhad byla postava kamenného krále. Jeho hlava vypadala starověce, ale nohy a ruce se zdály být moderní. Nálezci si mysleli, že to mohl být druh osudového připomínání středověkých proroků a božstev.

Když se začalo blíže zkoumat toto královské dílo, ukázalo se, že má teprve čtyři sta let. Co ostatní ukrývaly zdi? Neexistovaly žádné další stopy, které by vysvětlovaly, proč byly zdi schované tak dlouho.

Několik dalších podivuhodných objektů odhalilo, že ozdoby se starověkými motivy stejně jako umělecké skvosty byly tajené uvnitř zdí. Tato odhalení vzbudila další otázky ohledně historie struktury a veškerého obsahu, který byl definitivně pohřben.

I přes nepřítomnost odpovědí na tyto otázky měl tento nález jasnou zprávu – za zdmi existuje mnoho věcí, které si zasluhují zůstat zapomenuté. Možná jsou tyto objekty svědky příběhů, které byly odstraněny z historie, ale přesto jsou stále viditelné - i když skryté uvnitř stěn.
Nálezci středověkého kostela se divili, co ukrývá jeho zdi. - foto 2
Nálezci středověkého kostela se divili, co ukrývá jeho zdi. - foto 3
Publikováno: 27. 12. 2022 02:46 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články