Na Slovensku žije "Tatranský Mauglí". Nemluví, vychovali ho asi zvířata.

Na Slovensku se nedávno objevil zvláštní případ - „Tatranský Mauglí“. Tento mladík je neobyčejný tím, že nemluví a působí, jako by ho vychovávali zvířata. Zprvu lidé z okolí nevěřili očím svým ani uším a tuto zvláštní situaci brali s nedůvěrou.

Na Slovensku žije "Tatranský Mauglí". Nemluví, vychovali ho asi zvířata. - foto 1
Avšak po bližším pozorování bylo patrné, že mluvit prostě neumí - buď mu to príroda nedala, nebo se v jeho raném dětství nikdo neosvědčil dostatečnou laskavostí, aby k tomu vedl. Toto jeho handicapu si v okruhu lesoparku začali bohužel směšovat a účelově ho oním loupeživým přízvukem označovat za umělé stvoření bez rodu a příslušenství.

Nešťastnému Mauglímu však mají co vracet osud i okolní obyvatelé – trávil spoustu času toulavými lesními stezkami a sytí se jenom přírodními plody. Často se skrývá mezi křovím a lesy a žije jako divoká zvířata. Jako by si chtěl uchovat svou nezávislost a odhodlaně zůstat vlastní osobou.

Jsou tu však i ty, kteří se chtějí jeho sociálnímu vyloučení postavit - pořádají se kolektivní akce na jeho pomoc a snaží se poskytnout mu to nejpotřebnější. Díky těmto lidem se tedy Tatranský Mauglí může alespoň trochu orientovat ve světě lidí. I přes to, že od nás nemůže čekat odpovědi.
Na Slovensku žije "Tatranský Mauglí". Nemluví, vychovali ho asi zvířata. - foto 2
Na Slovensku žije "Tatranský Mauglí". Nemluví, vychovali ho asi zvířata. - foto 3
Publikováno: 7. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články