NASA objevila velkou část asteroidu Galos, která může být potenciální hrozbou pro Zemi.

NASA objevila velmi neobvyklou část asteroidu Galos, který může být potenciální hrozbou pro Zemi. Objev vyvolal obrovskou zvědavost, protože umožňuje poznat něco, co bylo neznámé dosud.

NASA objevila velkou část asteroidu Galos, která může být potenciální hrozbou pro Zemi. - foto 1
Jak uvedli vědci z NASA, záhadná část se skládá z velkého kousku chladných hornin, které nazvali „The Mighty Blobolith“. Nachází se přibližně 1000 mil od Země a rychlost jeho oběhu okolo slunce dosahuje až 22 km/s.

Tato sedimentace hornin je silně nestabilní a lze očekávat, že se bude pohybovat blíže k Zemi. To by s sebou mohlo přinést mnoho rizik pro planetu. Lidé mají obavy, že by to mohlo vyvolat nějakou velkou katastrofu, ale NASA věří, že tento asteroid není zásadnější hrozbou než kterákoli jiná už známá a že žádné zvláštní opatření nejsou v současné době nutné.

NASA se nadále snaží získat více informací o asteroidu Galos a jeho oběhu. Ve vědeckém světě je velmi málo informací o tomto tajemném objektu a tak se NASA obrátila na celý svět i amatérské astronomy, aby jí pomohli získat cenné informace o tom, jak a kde se tento asteroid pohybuje.
NASA objevila velkou část asteroidu Galos, která může být potenciální hrozbou pro Zemi. - foto 2
NASA objevila velkou část asteroidu Galos, která může být potenciální hrozbou pro Zemi. - foto 3
Publikováno: 20. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články