Nečekané odhalení: umění písemnictví pozůstalých civilizací.

Za posledních několik let se odborníci na pozůstalé civilizace z celého světa vydali na dobrodružství objevování tajemství a umění minulostí, která ležela neprobádaná po generace. Oni objevili něco úplně nečekaného - umění písemnictví.

Nečekané odhalení: umění písemnictví pozůstalých civilizací. - foto 1
Mnoho starodávných civilizací používalo druhy psaní, které byly buď nepochopitelné samy o sobě nebo rozbíjeny na směsitelné symboly a písmena, často jinou abecedou. Naštěstí, díky mastodontím úsilí tehdejších odborníků, se tyto hieroglyfy nyní dají číst s jistou mírou přesnosti.

Studium hieroglyfů osvětluje, jakým způsobem občané jiných civilizací chápali svět a bylo objeveno, že jejich komunikační systém fungoval na podobných principech jako písmo, které se dnes používá. To může znamenat, že množství záhad, které se během staletí vytvářely, může být odhaleno.

Objevy se neustále zrychlují a díky možnosti porovnat různé druhy písemnictví na století starých deskách a kamenech, se objevují nové informace o minulosti. Ačkoli to není úplně alchymie, je to stále bližší tomu, co bylo na počátku - velké tajemství a magické odhalení ...
Nečekané odhalení: umění písemnictví pozůstalých civilizací. - foto 2
Nečekané odhalení: umění písemnictví pozůstalých civilizací. - foto 3
Publikováno: 18. 2. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články