Nová paleontologická naleziště v Bolívii poodhalují původ dinosaurů.

Nová paleontologická naleziště v Bolívii se již můžou pochlubit úžasným objevům. Prakticky kompletní skelet T-Rexe ukrytý mezi uschlými kameny vyvolal veliké povyk a zaujal vědce z celého světa. A to je teprve začátek, neboť nelze přehlédnout naději, že obrovský bohatství nových objevů a poznatků naznačujících stáří dinosaurů je dosud těsně pod povrchem Bolívie.

Nová paleontologická naleziště v Bolívii poodhalují původ dinosaurů. - foto 1
Je to opravdu úžasné objevit zkamenělé fosílie dinosaurů a hlavně ještě zachované druhy vonící po dávných bezesporu existovaly. Nové naleziště se pyšně chlubí ostatky druhu neznámé želvy, která byla datována do věku dinosaurů. Díky této nálezy je možné potvrdit starou legendu, podle které jednomu národu starobylého na území Bolívie nebyli dinosauři rozšíření.

Dalšími nalezenými fosíliemi dinosaurů jsou několik nalezených kostí s překvapivě zachovalou DNA. Tato DNA pochází z období, kdy dinosaurů žilo na Zemi daleko více než dnes. Vědcům se právě tady otevírá nová cesta snahy o pochopení toho, co skutečně znamená „druh dinosaurů“. Nové informace mohou odhalit původ samotných dinosaurů a umožnit vědcům nahlédnout do minulosti této mohutné říše živočichů.

Možnosti, které Bolívie nabízí pro další výzkum, jsou skutečně bezbřehé. A ačkoli nepřináší úplnou odpověď na nevyřešenou otázku, co způsobilo smrt dinosaurů, otevírá přinejmenším nové hypotézy a postupy, které mají za cíl objasnit tento záhadný okamžik v historii planety Země.
Nová paleontologická naleziště v Bolívii poodhalují původ dinosaurů. - foto 2
Nová paleontologická naleziště v Bolívii poodhalují původ dinosaurů. - foto 3
Publikováno: 22. 2. 2023 15:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články