Překvapivý objev: 2 miliony let stará fosilie dinosaura!

Bylo to senzační odhalení - archeologům, kteří pracují na prospektování v oblasti hluboko pod zemí, se povedlo objevit miliony let starou fosilii dinosaura. Byl to dosud nejstarší dinosaurus, jaký byl kdy nalezen.

Překvapivý objev: 2 miliony let stará fosilie dinosaura! - foto 1
Prospektory našli fosilie ve skalním masívu, který je vzdálen asi deset kilometrů od nejbližšího města. Zuhelnatělé kosti, které archeologové narazili, byly datovány pomocí radiometrické analýzy a odhadují se, že jsou dva miliony let staré.

Vzhledem k tomu, že kosti byly velmi špatně zachovalé, nebylo možné identifikovat druh se jistotou. Archeologové se domnívají, že se jedná o druh z čeledi stegosauridů, ale to budou moci potvrdit až po dalším zkoumání.

Tento historický objev přináší archeologům nové poznatky o životě dinosaurů během milionů let před existence naší civilizace. Navíc je to důkaz toho, že během určitých dob mohou být na této planetě objeveny ukryté poklady minulosti. Díky tomu můžeme mít v budoucnu přístup k dalším fascinujícím informacím o dávných obyvatelích naší planety.
Překvapivý objev: 2 miliony let stará fosilie dinosaura! - foto 2
Překvapivý objev: 2 miliony let stará fosilie dinosaura! - foto 3
Publikováno: 19. 2. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články