Přepište dějiny! Uměli indiáni psát? Nalezeny kůry stromu s vyrytými nápisy.

Zdá se, že dějiny byly vždy psané těmi, kteří měli možnost psát. Nyní se odborníci na dějiny snaží přepisovat dějiny prostřednictvím nálezů kůr stromu s vyrytými znaky. Toto, co bylo nalezeno, bylo objeveno na stromech v lesích Jižní Ameriky a ukazuje se, že indiáni mohli psát, i když to bylo velmi jiné, než jak je psáno dnes.

Přepište dějiny! Uměli indiáni psát? Nalezeny kůry stromu s vyrytými nápisy. - foto 1
Vědci říkají, že tyto vyryté nápisy na stromech byly pozůstatky po starším systému komunikace, který indiáni používali stejně jako jazykové systémy v minulosti. Systém mohl být podobný násobení nebo kolečkovému systému pro psaní. To je o co se odborníci snaží zjistit.

Nálezy jsou šokující, protože vědci věděli, že Indiáni mají svou historii, ale nevěděli, jak by to mohlo být zaznamenáno. Takže, když se najdou znaky na kůře stromu, které mají formu písmen, usilovně se pracuje na jejich významu. Tyto vykopávky přináší další informace o minulosti Indiánů a poskytují odborníkům nový pohled na dávnou historii.

Navíc, ačkoliv lidé z jihu Ameriky byli tradičně obchodníky mezi Mayovými a Aztéckými civilizacemi, nalezené nápisy naznačují, že dlouho před prostřednictvím byly kultury interagující bez dodržování formálního písemního systému.

Nové nálezy jsou fascinující a shromažďují další fakta o naší době, která byla po staletí opomenuta. Nyní se specializovaní vědci snaží převést starou indiánskou historii do současné formy. Takže přepisování dějin začíná.
Přepište dějiny! Uměli indiáni psát? Nalezeny kůry stromu s vyrytými nápisy. - foto 2
Přepište dějiny! Uměli indiáni psát? Nalezeny kůry stromu s vyrytými nápisy. - foto 3
Publikováno: 11. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články