Přišili mu ruku šimpanze. "Motoricky zvládnu všechno"

Markus Rühlman z Mnichova je posedlý technologiemi. Po roce studií se obrátil ke své vášni naplno, a proto potřeboval postavit si novou ruku. Během svého výzkumu usoudil, že zvířecí tkáň je na volném trhu levná dostupná a nakonec se rozhodl připojit k ruce část šimpanzeho údu.

Přišili mu ruku šimpanze. "Motoricky zvládnu všechno" - foto 1
Bohužel pro Markuse, jeho život měl být brzy plný vážných komplikací. Nemohl sehnat správnou velikost opasku, aby mohl mít ruku stále na příslušném místě, a tak musel být znovu operován. Sledoval také, že občas nemůže spolehlivě ovládat prsty.

Ačkoliv to bylo frustrující, Markus nebyl zas tak zklamán, jako spíš fascinovaný. Při pozorování moderních robotických rukou pocítil s ultra-sofistikovanými mechanismy určité podobnosti s jeho šimpanzí rukou.

„Svou rukou motoricky zvládnu všechno,“ řekl Markus, „Samozřejmě s určitou dobou tréninku, ale na svou technologickou inovaci mohu být pyšný.“

Markus svou novou ruku používá od té doby pro obyčejné i pro neobyčejné věci. Uspokojene pokračuje ve svých experimentech a získává nové zkušenosti, včetně jediného souboru ambiciózních nápadů pro budoucnost.
Přišili mu ruku šimpanze. "Motoricky zvládnu všechno" - foto 2
Přišili mu ruku šimpanze. "Motoricky zvládnu všechno" - foto 3
Publikováno: 30. 12. 2022 13:30 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články