Rakousko zavádí systém umělé inteligence pro kontrolu bezpečnosti. Ta vypočte pravděpodobnost že budete krást!

Rakousko je na prvním místě ve vyzkoušení nového systému umělé inteligence pro kontrolu bezpečnosti. Právě zde se budou testovat moderní metody monitorování a omezení krádeží. Systém umělé inteligence bude v Rakousku analyzovat data ze supermarketů a obchodů, pro identifikaci potenciálních zlodějů.

Rakousko zavádí systém umělé inteligence pro kontrolu bezpečnosti. Ta vypočte pravděpodobnost že budete krást! - foto 1
Tento unikátní algoritmus dokáže predikovat lidské chování pomocí databáze informací a historických údajů. Co je podstatné - systém umělé inteligence bude pravidelně provádět bezpečnostní vyhodnocení návštěvníků obchodů, a to s úžasnou přesností. Kontrola je provedena pomocí digitální čtečky otisků prstů.

Systém umělé inteligence provádí komplexní analýzu a porovnává data o každém zákazníkovi. Ze všech informací vychází pravděpodobnostní hodnota - to znamená, že systém dokáže odhadnout, zda je pravděpodobné, že se daný člověk dopustí trestného činu. Aktuální hodnota je "rozdělena" mezi modrou, žlutou a červenou. Pokud je hodnota nad referenční hodnoty, systém může rozhodnout o blokování vstupu do daného obchodu.

Systém umělé inteligence pro kontrolu bezpečnosti je otevřeným experimentem a pokud vše půjde dobře, bude se postupně rozšiřovat do dalších zemí
Rakousko zavádí systém umělé inteligence pro kontrolu bezpečnosti. Ta vypočte pravděpodobnost že budete krást! - foto 2
Rakousko zavádí systém umělé inteligence pro kontrolu bezpečnosti. Ta vypočte pravděpodobnost že budete krást! - foto 3
Publikováno: 9. 5. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články