Setkání s mimozemskou civilizací? Jak by to probíhalo?

Setkání s mimozemskou civilizací? To byl by věru dobrodružný zážitek. Po mnoha letech výzkumné práce, konečně bychom se mohli setkat očima v oči s mimozemšťany. Avšak, jak by tohle setkání probíhalo?

Setkání s mimozemskou civilizací? Jak by to probíhalo? - foto 1
Nejprve bychom se potřebovali dohodnout na společné řeči. Mohli bychom použít univerzální jazyk? Což by umožnilo oběma stranám komunikovat bez překážek. U blatníků bychom mohli instalovat malé překladače, které by v případě potřeby měnily jednotlivá slova a příklady z jednoho jazyka do druhého.

Stále bychom také potřebovali společnou definici politiky. Cílem by bylo zajistit, aby vše probíhalo korektně a bez nedorozumění. Vytvořili bychom mezinárodní smlouvu o ozbrojených silách, mocenských vztazích, právním porozumění a podobných tématech.

Dalším krokem by bylo uvědomit si, že kultury obou stran se budou velmi lišit. Proto by se potřeba usilovat o vzájemné porozumění mezi oběma civilizacemi. Uvědomit si, jaké lze očekávat důsledky pro obě strany. Nyní je čas objevovat, místo toho, abychom se soustředili na neustálou bojovou přípravu.

Konečnou fází by bylo uspořádat formální banket na počest setkání. Tímto večírkem bychom chtěli vyjádřit svou úctu a to, že jsme otevřeni spolupráci. Pro toto setkání by se mohli spojit lidé z obou ras, a doufat, že se z něj stane společné pozitivní zážitky.

Takovéto setkání by chtělo hodně předběžných průzkumů a diskusí. Kromě toho by bylo požadováno kreativní myšlení a spolupráce obou stran, aby bylo možné uskutečnit setkání s mimozemskou civilizací ve zdravé a plodné atmosféře.
Setkání s mimozemskou civilizací? Jak by to probíhalo? - foto 2
Setkání s mimozemskou civilizací? Jak by to probíhalo? - foto 3
Publikováno: 6. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články