Slovinsko: Stařec odmítá používat kliky u dveří

V maďarské vesnici Vizma v blízkosti slovinsko hranic se nachází velmi zvláštní občan. Věk starce, jménem Jože Faroni, není přesně znám, ale jeho odpor k technickým vymoženostem je velmi silný. Jože odmítá používat kliky u dveří, a to přesto, že kliky jsou součástí domu už více než 20 let.

Slovinsko: Stařec odmítá používat kliky u dveří - foto 1
Dědek Jože má svůj důvod pro jeho zabilené postoje. Za prvé, on vidí kliky jako záměrnou ztrátu času. „Když používám klikař je to dodatečný úkon, který mi v podstatě bere můj čas,“ tvrdí stroze Jože. Místo toho dědek používá „starou dobrou cestičku“, to míněno je, že nemá rád, že musí dělat navíc, aby otevřel dveře.

Jože také uvádí, že kliky jsou pro něj negativní i z historického hlediska. On pochází z rodiny Venetiaňu, starobylého slovinského kmene, a kliky podle něj „představují novodobou civilizaci, degradaci tradičních hodnot“.

Zajímavý postoj Jože Faroni hovoří o globální obavě ze změny starého ve nové. Z editace tradice moderní technologií a jejich potenciálu v otupení lidského odhodlání. Přestože se tento starý muž fyzicky vzdaluje od moderního světa, on žije v srdci malé vesnice vblízkosti Slovinska, což může být docela pozoruhodné.
Slovinsko: Stařec odmítá používat kliky u dveří - foto 2
Slovinsko: Stařec odmítá používat kliky u dveří - foto 3
Publikováno: 4. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články