Smrtící energie v galaxii: asteroidy ohrožující život na Zemi.

Vesmír je plný nebezpečí, některá číhající blíže, než bychom si mohli myslet. Smrtící energie se vytváří v celé galaxii v podobě asteroidů, které ohrožují život na Zemi.

Smrtící energie v galaxii: asteroidy ohrožující život na Zemi. - foto 1
Asteroidy jsou obrovské kamenné tělesa, která se pohybují ve vesmíru, a při svém putování mohou narazit na naši planetu. Předpokládá se, že na Zemi od pocátku vzniku padají stovky, ne-li tisíce asteroidů každý rok. Některé jsou dokonce větší než Manhattan, a jsou schopny zasáhnout průměrnou obydlenou oblast a způsobit obrovskou destrukci.

V minulosti bylo odhadnuto, že přibližně jeden z těchto asteroidů, by mohl zasáhnout Zemi každých 10 000 let. V roce 2013 však byl objeven meteorit, který narazil do Ruska a zabil 6 lidí a zranil další 1000. Tento incident nás měl varovat před skutečností, že tyto smrtící asteroidy jsou mnohem běžnější, než se dříve domnívalo. Proto současné organizace, jako je NASA, neustále monitorují pohyb asteroidů po celém vesmíru s cílem dokázat hrozbu, kterou představují, co nejlépe.

Ale i s těmito opatřeními existuje možnost, že může přiletět asteroid, se kterým nebudeme schopni nic dělat. Proto existují programy, které míří na to, vytvořit technologie, které by pomohly chránit Zemi před asteroidy, jako např. dynamické zbraňové systémy nebo odrazivé kryty. Nicméně tyto projekty ještě nejsou úplně vyvinuty, a tak nám nezbývá, než doufat, že postižení asteroidem toho, co naši planetu obývá, jednoho dne neprozradí.
Smrtící energie v galaxii: asteroidy ohrožující život na Zemi. - foto 2
Smrtící energie v galaxii: asteroidy ohrožující život na Zemi. - foto 3
Publikováno: 27. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články