Snaha odstartovat vesmírný boj: NASA představuje mise na oběžnou dráhu Jupitera.

NASA má novinku, o které se všichni oprávněně zajímají: mise na oběžnou dráhu Jupitera. Tato misi bude zahrnovat speciální vesmírné lodě a vlastní tým odborníků, kteří budou provádět různé experimenty a studie vzhledem ke změnám gravitačního pole v dané oblasti. Už to samo o sobě je fascinující, ale NASA má pro tento experiment i další - odstartovat vesmírný boj!

Snaha odstartovat vesmírný boj: NASA představuje mise na oběžnou dráhu Jupitera. - foto 1
Vesmírný boj byl navržen s cílem usnadnit sledování a výzkum venkovního prostředí na Jupiteru. Bude se odehrávat mezi dvoustrannou flotilou lodí, která bude přesouvat jeden druhý po oběžné dráze Jupiteru. Vesmírné lodě budou shromažďovat informace o gravitačních polích, rentgenovém záření, počasí a marném směru záření.

Vesmírný boj byl navržen tak, aby umožnil návštěvníkům Jupiteru sledovat oběžnou dráhu Jupitera ze spodního pohledu. Mise také přispěje k lepšímu porozumění odlišnostem ve fyzice v této oblasti. Tím že bude zde probíhat vesmírný boj, dá se lepšímu pochopení planetární fyziky dosáhnout.

Zdroje uvádí, že toto je první pokus NASA o vesmírný boj ve vesmíru. Tento experiment by mohl také přispět k rozvoji lidských schopností využívat pozemské technologie ve vesmíru. Kdyby se například obě lodě míjily, mohly by využít energii, kterou by poblížní vedoucí mohli použít pro pohon lodí, což by bylo velmi užitečné při delší vesmírném letu.

Takže to je celé - jedná-li se o misi na oběžnou dráhu Jupitera, nebudou tam jen pozorovatelé, ale také vesmírný boj! Uvidíme, jakou roli sehraje v tomto experimentu.
Snaha odstartovat vesmírný boj: NASA představuje mise na oběžnou dráhu Jupitera. - foto 2
Snaha odstartovat vesmírný boj: NASA představuje mise na oběžnou dráhu Jupitera. - foto 3
Publikováno: 14. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články