Tajemná síla řasy: Jak tato rostlina může pomoci snížit emise CO2?

Řasy jsou více než jen zelená tekutina, která se objevuje ve vaší rybářské návnadě. Nový výzkum uvádí, že mohou mít skrytou sílu zmírnit globální změnu klimatu. Podle Odborníci na biodiverzitu a ekologii (CBE), řasy mohou hrát významnou roli při snižování emisí oxidu uhličitého ze jemného deště.

Tajemná síla řasy: Jak tato rostlina může pomoci snížit emise CO2? - foto 1
Řasy jsou přirozenou součástí podmořského světa, ale tato rostlina může absorbovat další objem CO2, než se očekávalo. Studie ukázaly, že tyto rostliny dokážou absorbovat více než 100 milionů tun CO2 ročně.

Tento účinek se dosahuje tím, že řasa absorbuje CO2 z atmosféry a přeměňuje jej na uhlík na bázi biologického materiálu. Tento proces odstraňuje veškeré volné CO2 a to může pomoci snížit skleníkovou efekt.

V současné době existují některé iniciativy, které mají za cíl provozovat projekty široce diverzifikovaných řas a podpořit zpracování uhlíku, aby byly schopny absorbovat více CO2. Tímto způsobem může řasa přispět ke snížení emisí CO2 ve vzduchu, což by mohlo mít pozitivní dopad na globální prostředí.

Studie navíc ukázala, že řasa může snížit emise oxidu siřičitého, čímž pomáhá zlepšit zdraví lidí. Vzhledem k tomu, že řasy můžou produkovat širokou škálu vitamínů a minerálů, mohou být také použity k podpoře zdravého stravování.

Zdá se, že svět může obdržet další až dobrodružné pozoruhodnosti z tajemné síly řasy. Nenechte si ujít tento příležitostný poklad, který může přinést různé výhody pro lidi i naše životní prostředí.
Tajemná síla řasy: Jak tato rostlina může pomoci snížit emise CO2? - foto 2
Tajemná síla řasy: Jak tato rostlina může pomoci snížit emise CO2? - foto 3
Publikováno: 29. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články