Tajemný drak z jeskyní: Jak starodávní lidé sestrojili gigantickou sochu.

Tajemný drak z jeskyní je legendární starodávná socha, jež se údajně nalézá v jeskyních na okraji starověkého města. Tento bytost je obecně představován jako obrovský drak se spoustou křídel a ohromujícími šupinami. Příběh o tomto tajemném draku opravdu učaroval a jen pohlcuje alternative faery legendy.

Tajemný drak z jeskyní: Jak starodávní lidé sestrojili gigantickou sochu. - foto 1
Jak se ale tento obr bizarní obrazec mohl dostat do jeskyní? Spekulovalo se, že starověké civilizace technologicky evoluovaly natolik, že byly schopny postavit takovou gigantickou sochu. Odborníci dlouho zastávali hypotézu, že starověké lidi museli použít složité strojírenské postupy, aby sestrojili tuto obří skulpturu.

Nové archeologické naleziště však odpovědělo i na toto tajemno. Bylo zjištěno, že starověcí lidé rozložili písek a hlínu do bedně a pomocí velkého lana udělali strmost, kterou potom položili do formy mohutného draka. Potom položili těžké kameny a písek na správná místa aktivací energetické polarity. Výsledkem byla obří, magická socha s teráriem, oválnými očima a podivnými křídly.

Nakonec, po letech zkoumání se archeologové a historikové dobrali dojmu, že starověký lidé nejen vyvinuli technologie na vyrobení obřího draka, ale také respektovali jeho sílu a krásu. Teď, když se objevil tajemný drak z jeskyní, lidé si uvědomili majestátnost a krásu starověkých struktur a smyslu pro kreativitu lidí v té době.
Tajemný drak z jeskyní: Jak starodávní lidé sestrojili gigantickou sochu. - foto 2
Tajemný drak z jeskyní: Jak starodávní lidé sestrojili gigantickou sochu. - foto 3
Publikováno: 22. 2. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články