Tajuplná skutečnost: Unikátní houby na místě, kde se dříve nic neobjevilo.

1. Existuje místo v Bavorsku, kde se jednoho dne objevily unikátní houby. Těchto houbovitých organismů se od té doby objevují velké množství, aniž by byly viděny jakékoli jiné houby.

Tajuplná skutečnost: Unikátní houby na místě, kde se dříve nic neobjevilo. - foto 1
2. Vědci se rozhodli tento jev podrobně prozkoumat a spolu s mykology byli schopni identifikovat druhy houby, které dosud nebyly popsány. Každý den se na těchto místech objevují nové druhy houby, z nichž žádný se dosud neukázal jinde na světě.

3. Tento tajuplný jev byl předmětem mnohá výzkumu. Vědci zjistili, že toto místo se nachází v oblasti s nízkou vlhkostí a suchou půdou - prostředí, které by nebylo příliš příznivé pro růst houbařských organismů. Navzdory tomu se houby na obdobných místech objevují ve velkém množství a ze dne na den.

4. Nejlepší odhad byl, že se zde objevily nové druhy houby, jejichž DNA se postupem času rozšířila a mutovala, takže se houby mohly udivujícím způsobem vyvinout a prospívat v prostředí, které by jinak nikdy neudělalo pro růst organismů. To by vysvětlovalo, proč v tomto místě poprvé v dějinách lidstva existují tato specifická houbařská společenstva.
Tajuplná skutečnost: Unikátní houby na místě, kde se dříve nic neobjevilo. - foto 2
Tajuplná skutečnost: Unikátní houby na místě, kde se dříve nic neobjevilo. - foto 3
Publikováno: 8. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články