Tibet: Sběrem odpadu po horolezcích si místní děti vydělávají.

Tibet je jedním z nejméně navštěvovaných regionů světa, kde se proslavil magický buddhismus a nepopsatelná krása. Přesto jsou zde tu děti z úplně jiného světa. Děti, které vyrůstají v neustálém boji o přežití a téměř každý den něco obětují.

Tibet: Sběrem odpadu po horolezcích si místní děti vydělávají. - foto 1
Nejnovějším trendem ve městě Lhasa je sběr odpadu po horolezcích, kteří se rozhodli prozkoumat náročné kopce a hory Tibetu. Místní děti tuto situaci využívají ke svému ekonomickému prospěchu.

Každý den se děti sbírají do malých skupin a od rána do večera hledají po stopách zanechaných horolezci. Snaží se shromáždit jakýkoli odpad, který by se mohl obchodovat - pet lahve, papírové obaly na jídlo a plastové obaly.

Vlakem je pak tento materiál dovezen do centra Lhasy, kde se prodává a prodejci si mohou přivydělat. Děti, které toto podnikají, jsou malí obchodníci, kteří sbírají neuvěřitelné množství zdrojů, aniž by při tom vůbec riskovali.

Tento trend je velmi užitečný a vypadá to, že se bude dále rozvíjet, neboť tímto způsobem se místním dětem daří získávat finance potřebné k přežití, aniž by se při tom museli vzdálit od svých domovů.
Tibet: Sběrem odpadu po horolezcích si místní děti vydělávají. - foto 2
Tibet: Sběrem odpadu po horolezcích si místní děti vydělávají. - foto 3
Publikováno: 21. 2. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články