Tisíce let staré pozůstatky odhalují své tajemství v nitru pyramidy.

Pyramidy vždycky inspirovaly záhadné pocity tajemství a zvědavosti. Tisíce let staré pozůstatky vyslovují otázky, jejichž odpovědi se skrývají uvnitř pyramidy. Nedávné archeologické objevy v Egyptě přinesly náhled do světa, který byl dávno zapomenut.

Tisíce let staré pozůstatky odhalují své tajemství v nitru pyramidy. - foto 1
V hlavním sále pyramidy se objevila obrovská socha lidí stoupenců faraona. Uvnitř pyramidy byly nalezeny starodávné rituální předměty a svitky popisující detaily o generacích života mezi světem mrtvých a živých. Objevitelé také vyčetli způsoby, jak ctít bohy, provádět různé obřady a oslavovat úspěchy egyptského impéria.

V hlubinách pyramidy byla rozšířená místnost plná starých schránek a pozůstatků jídla. Archeologové uvádějí, že tyto schránky byly určeny pro duchy faraonů při jejich posledním putování, aby místo opustili s dobrou náladou. Tyto schránky byly neuvěřitelně zdobené sochami zvířat a reliéfů s bohy, což naznačuje, že byly vyrobeny za účelem přivádět mrtvé do onoho světa.

Dalším pozoruhodným objevům uvnitř pyramidy bylo královské hrobce s oltářem uprostřed. V blízkosti oltáře byly nalezeny velké keramické studny a nádoby, které sloužily ke smíchání esence a bylin, které se měly použít k rituální obřadnosti. Na stěnách hrobky byly fresky, které popisovaly, jak faraon vstupoval do světa mrtvých a prožíval různé spirituální dovednosti.

Tisíce let staré pozůstatky našly nový život ve spleti archeologických objevů a ukazují nám obraz starověkého Egypta, který byl dříve tajemným I temnotou. Pozůstatky z tohoto místa jsou nekončícím zdrojem tajemství a záhad.
Tisíce let staré pozůstatky odhalují své tajemství v nitru pyramidy. - foto 2
Tisíce let staré pozůstatky odhalují své tajemství v nitru pyramidy. - foto 3
Publikováno: 22. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články