Turínské plátno: vše co víme

Turínské plátno je jedna z největších a nejslavnějších mýtických záhad. Od samého začátku získalo plátno velkou pozornost ve vědeckém i osobním světě. V tomto článku probereme všechny aspekty tohoto tajemného tématu.

Turínské plátno: vše co víme - foto 1
Než se ponoříme do detailů, musíme se podívat na samotnou historii plátna. Bylo objeveno v roce 1898 ve svatyni v Turíně v Itálii. Je to velké lícové plátno, které je poseto řadou symbolů. Existuje mnoho teorií o tom, co plátno symbolizuje a jaké historické podmínky byly potřebné pro jeho vytvoření.

Nejslavnějším aspektem plátna je, že se obecně pokládá za zobrazení Kristova těla po ukřižování. To bylo potvrzeno rentgenovou analýzou, která ukázala, že plátnem zakrývá obličej, který odpovídá čelence, kterou byl Kristus obdařen během crucifixe. Přestože jsou tyto informace dostatečné pro některé k potvrzení této teorie, existují i jiné teorie.

Dalším nabízeným vysvětlením je, že plátno je obraz pohřbu nějakého mocného šlechtice. Tento nápad vzbudil značný zájem, protože na plátně jsou zachyceny podivné symboly a předměty. I když se možná zdají být příliš nepravděpodobné, stále jsou studovány a diskutovány.

V současné době je toto plátno prezentováno jako hlavní atrakce v chrámu svatého Jana v Turíně. Miliony lidí každoročně přicházejí shlédnout tento kulturní fenomén, který se stal jedním z nejvíce prozkoumaných tajemství pro všechny úrovně zájmu.

Turínské plátno má fascinující historii, která má ještě mnoho tajemství, které jsou stále objevovány a studovány. I když nikdo neví, jaká je jeho skutečná historie a původ, toto plátno dodalo světu iluzi, že je tam něco nesmírně magického.
Turínské plátno: vše co víme - foto 2
Turínské plátno: vše co víme - foto 3
Publikováno: 30. 12. 2022 10:30 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články