Unikátní dešťové červy nalezeny v Amazonii: jejich tajemství je stále obestřeno mlhou

V posledních týdnech se v Amazonii objevila unikátní druh červů, kteří se utábořili ve vodních příkopech. S názvem "dešťoví červi", tyto neobvyklé tvorby jsou odlišné od jakýchkoli jiných, které byly dosud zaznamenány v této oblasti.

Unikátní dešťové červy nalezeny v Amazonii: jejich tajemství je stále obestřeno mlhou - foto 1
Zvláštní je především to, že dešťoví červi přežívají ze stálého řeknutí kapalného vodního života Amazonie. Jejich schopnost udržet si svou stabilitu s nepřetržitým proudem mokrého stavu okolí, které neznámě končí a dostává se do lidského pozornosti.

Tento typ červa je tvořen jen šesti segmenty, což je omezenější množství než je obvyklé u většiny červů, které jsme doposud pozorovali v oblasti. Krom toho, oni mají také jedinečnou schopnost utěsnit svůj hřbet proti nepříznivým poměrům okolí a zmizí z viditelnosti na nezjištěnou dobu, aby mohli čerpat energii z trvalého proudícího vodního života, jako je třeba tekoucí voda z přilehlých jezer.

V současné době se vědci snaží pochopit, jak tyto červy přežívají a jak rychle se množí, ale bohužel vědecké mise jsou stále obestřeny mlhou. I když existují spekulace o tom, jak se tito nezařaditelní červi mohou přizpůsobit této neobyčejné oblasti, jedinou věc, kterou je zatím možné určit s jistotou je, že jejich ekosystémy a jejich tajemství jsou stále obestřeny mlhou.
Unikátní dešťové červy nalezeny v Amazonii: jejich tajemství je stále obestřeno mlhou - foto 2
Unikátní dešťové červy nalezeny v Amazonii: jejich tajemství je stále obestřeno mlhou - foto 3
Publikováno: 22. 3. 2023 20:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články