Utajené perly přírody: Turisté zcela fascinováni druhovou rozmanitostí Thajska

Thajsko je úžasným místem pro dobrodruhy a turisty, kteří touží především po obdivuhodných scenériích, proslulých plážích, ale také po poznání úžasného biodiverzity. Thajsko se vyznačuje nejen typickou asijskou kulturou, exotickou kuchyní a různorodými zážitky, ale také ohromující faunou a flórou. Nejzajímavější je, že tohle malé území je domovem některých nejexotičtějších druhů, které dosud nebyly objeveny.

Utajené perly přírody: Turisté zcela fascinováni druhovou rozmanitostí Thajska - foto 1
V Červené knize (neoficiální soubor informací o ohrožených druzích) jsou zvlášť chráněni drobní savci jako tygří netopýr, knoflíkové skunki a varan dvojcípy. Tyto malé zvířata jsou velmi podobné svým velkým bratřím, mrněníčkům, a jsou živoucími perlami pralesů Thajska.

Tato malá kouzelná stvoření se ovšem skrývají ve tmě lesa, a aby toho nebylo málo, ještě nebyly objeveny taxonomové. Turisté v Thajsku mají výjimečnou příležitost uvidět tyto záhadné druhy v jejich přirozeném prostředí, což je úžasným zážitkem. K tomu, abyste je spatřili, budete muset zapadnout do nedotčené džungle a obejít trochu strachu.

Cestou bude oslňující show vodopádů, teplých jezer, kaňonů, a nepopsatelného množství druhů ptáků, hadů, plazů, a slonů. Turisté jsou fascinováni druhovou rozmanitostí Thajska a pokud si budete dávat pozor, možná, že se jim narodí i úžasné malé perličky pralesa.
Utajené perly přírody: Turisté zcela fascinováni druhovou rozmanitostí Thajska - foto 2
Utajené perly přírody: Turisté zcela fascinováni druhovou rozmanitostí Thajska - foto 3
Publikováno: 8. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články