Věda a spolužití – Nový skleník v Alabamě pojme rostliny i lidi.

Věda a spolužití – Nový skleník v Alabamě se snaží spojit neobvyklé, ale vzájemně provázané aspekty – přírodní a lidské. Komplex pojme rostliny a obyvatele do jednoho unikátního a udržitelného systému. Pro ty, kteří mají zájem o tento nevšední druh místa, skleník nabízí zajímavou možnost žít v úplné harmonii s přírodou.

Věda a spolužití – Nový skleník v Alabamě pojme rostliny i lidi. - foto 1
Skleník v Alabamě je tvořen velkou průchozí hala s širokou škálou rozmanitých různých typů stromů a trvalek, včetně orchidejí, fíkusů a mnoha dalších druhů. Dále jsou tu kavárny, restaurace, obchody a další obchody a služby pro obyvatele. Všechny tyto prostory jsou poháněny solárními panely a mají velmi dobrý energetický štítek. Skleník je také zdravotně šetrný – filtry na vzduch odstraňují nečistoty a další škodliviny ze vzduchu.

Kromě toho, že skleník pojme mnoho druhů rostlin, nabízí také několik bydlení pro lidi. Přímo v havlíku nabízí komplex menší samostatné bydlení, ideální pro jednotlivce, a větší domky pro rodiny. Bydlení v těchto domech je velmi energeticky úsporné – mimo jiné využíváním ohřevu vody z odpadního tepla.

Posledním projektem pro skleník, který bude zanedlouho dokončen, je cyklostezka, která se bude táhnout po celém areálu, s jednotlivými cyklotrasami, stezkami pro bruslení a přírodními stezkami. Tyto stezky poskytnou obyvatelům skleníku příležitost na vycházky a rekreační aktivity pro celou rodinu.

Skleník v Alabamě je tedy unikátní a zajímavým projektem, který umožňuje lidem žít v harmonickém prostředí s okolní přírodou. Kombinuje technologie, udržitelnost a estetiku ve způsobu, který je pro všechny strany obohacující.
Věda a spolužití – Nový skleník v Alabamě pojme rostliny i lidi. - foto 2
Věda a spolužití – Nový skleník v Alabamě pojme rostliny i lidi. - foto 3
Publikováno: 18. 3. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články