Vztah člověka a medvěda? Tenhle pár dokazuje že to jde.

Vztah člověka a medvěda? Tenhle pár dokazuje že to jde. Nejde však o typický pár, kterého byste nařčení z romantiky. Tohle je úplně jiná úroveň. Setkat se s tímto předivným párem můžete v zábavném parku v Berlíně.

Vztah člověka a medvěda? Tenhle pár dokazuje že to jde. - foto 1
Příběh tohoto jedinečného páru sahá až do roku 1927, kdy sestry Magda a Eva Schallerovi odjeli do tehdejšího Německa, aby tu vystupovali v cirkusu. Mezi dalšími zvířaty, si braly i malou medvědici, kterou nazvaly „Willy“.

Magda a Eva svou malou Willy neskutečně milovaly a jak každý den, věnovaly jí hodně času a trplivosti. Jak postupem času Willy dospívala, stala se jakousi členkou rodiny Schallerových.

Tenhle předivný vztah platil až do roku 1987, kdy Willy zemřela ve věku 70 let. O tom, že její smrt je blížila konci, se dvě sestry rozhodly, že uctí její památku v chováním vzácných medvědů ve vlastní zoo v Berlíně. Po willyině smrti přijaly 8 medvědů, mezi nimiž bylo i 5 dvojic sourozenců. Díky celoročnímu vystavování lidem, se tyto medvědi stali velice oblíbenými a doposud jsou tu všichni spokojení a zdraví.

A právě tohle je příběh unikátního vztahu mezi člověkem a medvědem, který dokazuje, že láska a porozumění dokážou prekonat hranice i mezi nejvzdálenějšími druhy.
Vztah člověka a medvěda? Tenhle pár dokazuje že to jde. - foto 2
Vztah člověka a medvěda? Tenhle pár dokazuje že to jde. - foto 3
Publikováno: 28. 2. 2023 10:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články