Znojemské podzemí: chodba mezi klášterem a hanbincem vyčištěna. Neuhodnete co zde našli!

V ulicích města Znojemska se rozhlíželi turisté a místní, často s nevědomostí o tom, co tajemné podzemí skrývá. Bylo všeobecně známo, že klášter a hanbinec jsou propojeny tunelem, ale nikdo nevěděl, co se skrývá uvnitř.

Znojemské podzemí: chodba mezi klášterem a hanbincem vyčištěna. Neuhodnete co zde našli! - foto 1
Touha po odhalení tajemství vyústila k vyčištění chodby, která spojovala oba historické budovy. Když se rozhrnuly prach a spousta následně nalezených archeologických nálezů, zjistilo se, že chodba byla přístupem ke starým truhlám a historickým komnatám.

Mezi objevy, které byly nalezeny v podzemí, patřilo několik starých sošek, starodávných mečů a brnění. Někteří archeologové dokonce tvrdí, že je našli skrytého draka s křídly a jedním okom. Existují také nepotvrzené zvěsti o tom, že bylo nalezeno i stříbro, zlato a brilantní drahokamy.

Výsledkem vyčištění chodby znojemského podzemí se stal objev historických památek a artefaktů, stejně jako vědecký objev pro jeho budoucnost. Objev rozžehl mysl i srdce mnoha lidí a podpořil jejich touhu po objevování. Doufejme, že toto objevy odhalí další tajemství, a naši generace nebudou poslední, která předá tuto pozoruhodnou historii dále.
Znojemské podzemí: chodba mezi klášterem a hanbincem vyčištěna. Neuhodnete co zde našli! - foto 2
Znojemské podzemí: chodba mezi klášterem a hanbincem vyčištěna. Neuhodnete co zde našli! - foto 3
Publikováno: 28. 2. 2023 08:00 Redakce, všechny fotografie jsou ilustrační
Přidat na Seznam.cz Přidat na Feedly.com Přidat na Feedly.com

Diskuse k článku

Připravujeme

Další články