Zrození Frankensteina: jak to bylo doopravdy?

Údajně je Frankenstein literární postava vzniklá ve 19. století, nicméně mnoho lidí netuší příběh jeho zrození. Nebyl to žádný letecký experiment nebo jiná abstraktní technologie, ale jednoduchý lékařský výzkum. Ačkoli se Frankenstein objevil poprvé v románu svého autora Mary Shelley, jeho zrození bylo vyčarováno dnes zapomenutým člověkem, který dal historickému příběhu pořádnou ránu.

Pokračujte ve čtení 8. 5. 2023 20:00
Zrození Frankensteina: jak to bylo doopravdy? - foto 1

Kdyby byla zvítězila Japonská říše v druhé světové válce: Jak by vypadal svět pod vedením japonského císařství?

Pokud by Japonsko vyhrálo druhou světovou válku, svět by se poznamenal natolik, že by připomínal jiný vesmír. Japonské císařství by vládlo světu s pevnou rukou a nastolit úplně odlišnou kulturu a společenskou hierarchii, než jsme zvyklí vidět dnes.

Pokračujte ve čtení 8. 5. 2023 08:00
Kdyby byla zvítězila Japonská říše v druhé světové válce: Jak by vypadal svět pod vedením japonského císařství? - foto 1

Simulace: Jak vypadá zprostředkovaný dialog s mimozemskou inteligencí

Vědci dlouho snili o komunikaci s mimozemskou inteligencí, ale nikdo si nedokáže představit, jak by to mohlo vypadat.

Pokračujte ve čtení 7. 5. 2023 20:00
Simulace: Jak vypadá zprostředkovaný dialog s mimozemskou inteligencí - foto 1

Nová teorie: Lidé mohou komunikovat telepaticky

Nová teorie kolem komunikace mezi lidmi hovoří jasnou řečí: Lidé mohou komunikovat telepaticky. To znamená, že bez slov se mohou vzájemně sdílet své myšlenky. I když to může znít dost sci-fi, existují skutečné fakty, které pomáhají této teorii.

Pokračujte ve čtení 7. 5. 2023 08:00
Nová teorie: Lidé mohou komunikovat telepaticky - foto 1

Radiační srpeček: kolize dvou neutronových hvězd má doposud neznámé následky.

Radiační srpeček je záhadný, nedávno objevený astrofyzikální jev, který byl identifikován po náhodném náhodném nálezu na obloze. Nachází se v souhvězdí Lyry a jeho existence byla oznámena v časopise Nature 21. září 2017. Jev je tvořen neutronovou hvězdou a pravděpodobně supernova v odstupu 82 světelných dnů od sebe ve směru jevu.

Pokračujte ve čtení 6. 5. 2023 20:00
Radiační srpeček: kolize dvou neutronových hvězd má doposud neznámé následky. - foto 1

Kosmické katastrofy: Jaké byly největší havárie a nehody v historii kosmonautiky?

Kosmické katastrofy jsou stále viděny jako jedna z nejvíce krajních situací, do kterých se mohou kosmonauti dostat. Od začátku kosmonautiky jsou prozkoumávány a objevovány nejen nová místa ve vesmíru, ale i výzvy a hrozby tím s sebou spojené.

Pokračujte ve čtení 6. 5. 2023 08:00
Kosmické katastrofy: Jaké byly největší havárie a nehody v historii kosmonautiky? - foto 1

Na Měsíci objeveny záhadné stopy.

Na Měsíci byly objeveny záhadné stopy po něčem, co se nikdy dříve nesetkalo s lidstvem. Odborníci z celého světa nemohou přijít na to, co mohlo vytvářet tyto stopy. Podle mezinárodních studií jsou tajemné stopy obdařené prohnutými křivkami a ohyby, které se podobně nití mezi měsíčními krátery. Na obrázcích ze satelitu mohou odborníci vidět tuto nit a místy dokonce působí, že tyto stopy mohou být uměle vytvořeny.

Pokračujte ve čtení 5. 5. 2023 20:00
Na Měsíci objeveny záhadné stopy. - foto 1

Kdyby byly zrušeny křížové výpravy: Jak by se změnila náboženská a kulturní situace na Blízkém východě a v Evropě?

Křížové výpravy byly 11. a 12. stoletím jedním z nejpalčivějších mezinárodních konfliktů, které se často odehrávaly na území Blízkého východu a Evropy. Křížové výpravy se objevily po reakci křesťanů na náboženskou tolerantnost muslimských vlád tohoto regionu. Pokud by křížové výpravy byly zrušeny, jak by to ovlivnilo kulturní situaci této oblasti?

Pokračujte ve čtení 5. 5. 2023 08:00
Kdyby byly zrušeny křížové výpravy: Jak by se změnila náboženská a kulturní situace na Blízkém východě a v Evropě? - foto 1

Vampýři v moderní době: Jak se upíři adaptují na současné životní podmínky?

Vampýři v moderní době je dnes skloňované téma. Není tajemstvím, že mezi moderní lidi se vkrádá fikce a oblíbenost upírů v poslední době prudce roste. Přestože mnoho lidí věří, že upíři jsou jen fikce, je pravda, že upíři v moderní době existují a konkrétněji - adaptovali by se na moderní životní podmínky.

Pokračujte ve čtení 4. 5. 2023 20:00
Vampýři v moderní době: Jak se upíři adaptují na současné životní podmínky? - foto 1

Kdyby se dnes narodil Shakespeare: Jak by vypadala jeho tvorba v moderním světě?

Byl by to šok, kdyby se dnes narodil William Shakespeare. Kolik scénických drám by moderní svět vyprodukoval? Jak by drama britského představitele a dramatika 21. století míchalo svůj směsica inspirace?

Pokračujte ve čtení 4. 5. 2023 08:00
Kdyby se dnes narodil Shakespeare: Jak by vypadala jeho tvorba v moderním světě? - foto 1